בעת מעקבים או חקירות פרטיות, חוקרים פרטיים נעזרים בציוד מתקדם שברוב המקרים, לא ניתן להשיג בחנות רגילה. מדובר בציוד מתקדם שמאפשר להקליט, לצלם, לחדד ולבצע השוואות בצורה איכותית וטובה. במאמרי זה אנסה לתת לכם קמצוץ מאפשרויות חקירה מתקדמת במחשבים ובצילומים סמויים. אני רוצה לציין כי כל הנאמר כאן מתייחס רק כאשר החקירה נעשית בדרך חוקית. אולם האפשרויות הגלומות בטכנולוגיות אלה הם מרחיקות  לכת.

זיהוי צילומים מטושטשים – לא אחת אנו מתאכזבים ברגע שאנו מצלמים בוידיאו, מצלמת סטילס, תמונות על רקע חשוך, תמונות בתנועה, תמונות בהם הצילום לא יוצא ברור. אנו מרימים ידיים מתוך ייאוש. כי ברור לנו שלא ניתן לעשות דבר על מנת לזהות את המצולם. זהו שלא. יש כיום טכנולוגיה מיוחדת המאפשרת להגיע לתוצאות כמעט מושלמות. עד רמה של זיהוי מספר. הטכנולוגיה מיועדת לתיקי חקירה בהם בגלל תנאי שטח בעיתיים יכולים למנוע זיהוי ברור של המצולם. ניתן לבצע זיהוי תמונות מטושטשות ולחדד אותן יותר.

איתור הטרדות מטלפון חסום –  שרות מיוחד המשלב הקלטת המטריד איתור וזיהוי מספר המכשיר נייד או בזק ממנו הוא מתקשר גם אם הוא התקשר דרך טלפון חסוי. מיועד לאלו אשר מוטרדים בשעות שונות, בצורות שונות, איומים, צלצול בלי דיבור, סחיטות, מידע אנונימי. כך תוכלו למנוע הטרדות בטלפון חוזרות ונשנות.

שחזור מסרונים בפלאפוןשרות מיוחד לשחזור ספר טלפונים וכל מידע הנמצא בפלאפון דור 2 ומעלה עם כרטיס סים. ניתן לשחזר עד 30 אס אם אסים גם אם נמחקו. השרות ניתן למי שהמכשיר על שמו.

מצלמות סמויות זעירותבטכנולוגיות היום ניתן לבצע צילומים ברזולוציה גבוהה עם הקלטה ישירות למחשב בעזרת מצלמות זעירות אשר אינן יוצרות חשד, מחזיקי מפתחות, עטים, מציתים, בתנאי תאורה נמוכים. כמו כן ניתן להסליק מצלמות כמעט בכל פריט בבית.

מכשירי הקלטה סמויים בעזרת פיתוח טכנולוגיות חדישות ניתן היום לבצע הקלטות חוקיות במכשירי הקלטה זעירים, עם חיבור למחשב, איכות הקלטה מעולה, עד עשרות שעות הקלטה, נטענים על ידי מתח המחשב.

סינון רעשים והשוואת קולותשימוש בטכנולוגיות מתקדמות לצורך שמיעת הקלטה עם רעשי רקע חזקים, או שיחה עם הפרעות , כמו כן הסתייעות בציוד חדיש לצורך השוואת קולות במקרהשבו יש צורך בהפרכת ראיה בבית משפט.

מחשבים- מעקב טכני אחרי התכתבויות , צאטים, אימיילים, לחשיפת חשדות על ביצוע עברות על החוק, ואבטחת מידע לחשיפת תוכנות ריגול.