זה למעשה ריטואל חוזר שכל חוקר פרטי העוסק בתחום החקירות הפרטיות במעמד אישי ויחסים בין בני זוג חווה אותו אחרי סיום החגים. ראש השנה, סוכות ופסח, הסיבה לכך לדעתי נעוצה בעובדה כי מאחר ומדובר בחגים מאד משפחתיים, כל המחלוקות, הרומנים, הסכסוכים, בין בני זוג צפים ועולים.

נשים אשר בעליהם נעדרים עקב עיסוקם מהבית, מפתחות אורח חיים עצמאי ולא תלוי, ונפגשים עם בני זוגם בחגים לתקופת זמן ממושכת, ופתאום מתחוור להן כי הזוגיות שלהם מעורערת. כנ"ל לגבי גברים אשר נשותיהם הן נשות קריירה, ואז הסדק מתרחב ומביא אף להתמוטטות הזוגיות.

גברים ונשים אשר יש להם מאהבים\ות ואשר נבצר מהם להיות עם בני\בנות זוגם בחגים, קצרי סבלנות כלפי בן הזוג החוקי, ואז גם מתגלעות מריבות וסכסוכים, המביאות גם לגירושים.

הבדידות של משפחות חד הוריות בא לידי ביטוי במיוחד בחגים, כאשר הגרוש\ה נותרים לבדם, ובן בת הזוג נמצא ומסב אצל משפחתו הגרעינית, אז גם לא אחת לא מתאפקים ומתקשרים בחג למאהב\ת וגם גורמים לחשיפת הרומן.

כל זאת פורץ מיד בתום החגים כאשר כמות הפניות בנושאים אישיים והתעניינות הולכת וגדלה מדי שנה, אגב זה גם קורה לפני החג כאשר נשים או גברים מבקשים לבצע בדיקות בגין חשד לאי נאמנות \ בגידות.

ציינתי רק חלק מזערי מהסיבות להגדלת עקומת הפניות לחוקרים פרטיים, יש עוד סיבות, אולם אין ספק כי בזמן החגים גואה סיר הלחץ, וכאשר הוא מתפרץ קשה לעצור אותו. פרסום בגוגל של אתרי בגידות גורם ליצירת קשר ובכך למאהב/ת , חוששים שבן / בת הזוג בוגד? צרו קשר עכשיו