עקבתי בהשתאות וחוסר אמון במה שקרה אתמול בגבול הצפון. כאשר קבוצה קטנה של חיילים הייתה אמורה לעצור נחיל פלסטינאים סוריים שפרצו את גדר הגבול ונכנסו בהמוניהם למדינת ישראל.

לנגד עיני עלה מייד המצב עקב מלחמת יום כיפור שבה היה כשל מודיעני מהדרגה הראשונה. אולם מאז עברו כמעט 40 שנה ולא למדנו כלום.

איך יכול להיות שמודיעין איכותי ומתקדם כמו שלנו, אשר מפעיל את מיטב הטכנולוגיות המתקדמות בעולם, לא נעזר במודיעין גלוי כמו פייסבוק שם התארגנה קבוצה כבר לפני כמה שבועות עם הצהרת כוונות ברורה?

איך זה שפיקוד צפון לא נערך לפלישה המונית של סורים? מדוע לא היה מידע כזה לפני האלוף? האם בכלל פקוד צפון קיבל מידע? או האם המודיעין התריע ופיקוד צפון זלזל?

זה מצטרף לכשל המודיעיני בפרשת מרמרה , גלעד שליט, המהפכות הקורות בעולם הערבי, קריאת התמונה הנכונה של ממשל אובאמה. וכאשר אהוד ברק מנופח מחשיבות עצמית אומר בראיון כי אין מה לדאוג וצריך להיות חזקים אז אני באמת מתחיל להיות מודאג.

אלמלא אותו מח"ט אשר מנע הרג המוני של פלסטינאים, היינו כבר מוקצים מחמס מיאוס  כאשר האירוניה היא שמי שמטיף לנו זה בשאר אסד.

אתמול היה ארוע מכונן, נשבר מחסום הפחד להתגרות בצה"ל, במקום לקחת למעצר עשרות מסתננים שישמשו כקלף מיקוח בנושא שליט, צה"ל לא עשה כן ןעל כך נצטער מאד.

כמי שעוסק במודיעין מאז שאני זוכר את עצמי, אני בוש נכלם, מודאג, וחרד על כך ששיטת הסמוך הידועה ממשיכה , ועל כי התשלום שנשלם לצערי עקב המחדל אתמול יהיה כבד מנשוא. אולי אנחנו האזרחים צריכים לאסוף מידע באינטרנט ולהביא אותו למודיעין? כך זה נשמע לצערי.