לודמילה (שם בדוי ) הגיעה למשרדי ובידה פקודת מאסר על סכום בן חמש ספרות, אישה בגיל 35 לחייה נישאה בגיל מוקדם, הכירה את בעלה סשה (שם בדוי ) ברוסיה והוא אב לשניים מילדיה, כאשר נוכחה כי הם לא מתאימים הם התגרשו ולמרות שהתחייב על תשלום מזונות לילדיו הקטינים הוא לא עמד בכך. יתר על כן נעלם בלי להשאיר כתובת מגורים.

לודמילה ביקשה לבצע איתור של הבעל ולמסור את מיקומו ואז תפעיל נגדו את פקודת המאסר. היא גם ציינה כי סשה מוזיקאי במקצועו ומנגן על כינור. קבלתי ממנה גם את תמונתו כפי שצולמה שנה קודם לכך.

בבדיקה מודיעינית שנעשתה לא נמצא שום קצה חוט על מגוריו של האיש, הרמז היחיד היה מספר נייד לפני 4 חודשים שהצלחנו לאתר, והמען היה בעיירה קטנה. ניסינו לבדוק שם עם מחלקת הגבייה ועם חברות גז וחברות משכנות, אפילו בדקנו בקופות חולים והאיש איננו.

הצעתי לצוות המטפל כי יעשה עבודת רגליים ליד מוקדי מכירות וקניונים באותה עירה, ואכן ליד אחד הבנקים אותר אדם שחותו הלמה את האיש שאותו אנו מחפשים.

הנחיתי את אחד החוקרים כי יישאר במעקב אחרי סשה, ואכן אחרי מספר שעות בו אסף סשה סכום לא מבוטל, הגיע לרכב חדיש התניע ונסע, עקב רמזור קצר אבד לחוקר העוקב. אולם מספר הרכב היה בידנו.

אתור המחזיק ברכב הייתה של אישה והביא אותנו לכתובת מסוימת באותה עיירה ושם גם מצאנו את הרכב חונה, נעשה תרגיל של תאונה קטנה לרכב,  ואז הופיע הנבדק זועם וכועס וביקש את פרטי

הפוגע. בשיחה עמו טען כי הרכב שלו אולם רשום על שם חברתו, והדגיש כי הוא שילם על הרכב ובעלת הרכב אין רשיון נהיגה.

לפתע הופיעה אישה כבת 25 בחודשי הריונה האחרונים, הציגה עצמה כבת הזוג של סשה וציינה כי היא מורה למוזיקה , בידיה החזיקה תינוק בן מספר חודשים. ואישרה כי אמנם הרכב על שמה אולם  מי שבעליו הוא סשה.

כאן הייתה לנו כבר כתובת מעודכנת שאליה לא היינו מגיעים לעולם, כי סשה חי עם הידועה בציבור שלו, וכן הייתה בידנו עדות מתועדת כי הרכב  הוא שלו בפועל.

כאשר לודמילה קבלה את המידע היא הגיעה בלילה עם המשטרה לעצור את סשה, כאשר הובא לפני שופט וטען כי הוא דלפון ואינו יכול לשלם, נשלף האס כי האומלל בעל רכב חדש, ובית המשפט הוציא החלטה כי הרכב יימכר  וכל החוב יוחזר ללודמילה, ועד אז יומצא לבית המשפט ערבות על הסכום אותו היה חייב.

זאת דוגמא של פנייה אל משרד חקירות מקצועי אשר גם איתר את האיש איתור שכמעט בלתי ניתן לביצוע, ובנוסף הצליחה הלקוחה לקבל את התשלום עבור החוב אותו היה חייב סשה שלוש שנים.