בשנות השבעים לפני חוק האזנת סתר השתמשנו רבות בהאזנות לצרכי חקירה. נהגתי לעבוד עם חבר מירושלים אשר היה בחור מבריק צעיר בוגר יחידה מובחרת חוקר פרטי אשר הכרתי אותו אחרי המלצה חמה מאחד  מלקוחותיי.

חוקר פרטי ברוך ז"ל ומשרד החקירות שלי בצענו חקירות פרטיות מאד מורכבות בכל הארץ. אחד התיקים נגע לקבלן ירושלמי שגר באחת השכונות בירושלים אשר בנה באזור, אותו קבלן סבל מאד מגנבות ופריצות לעסק, כל זאת מאחר וסרב להחליף את השומרים שלו בפלשתינאים.

תחילה נפרצו משרדיו, לאחר מכן, החל לקבל טלפונים עם איומים, בשלב הבא הגיעו איומים על בני המשפחה. אותו קבלן התגורר בשכונת עמק רפאים בירושלים, המשפחה הייתה ממוצא כורדי, ועל פי תאור החוקר הפרטי ברוך ז"ל כל בני המשפחה חיו בחרדה גדולה מאד.

הטיפול המשטרתי לא הניח דעתם, היות והמשטרה קבלה תלונה ושמה מכשיר האזנה לטלפון שלהם על מנת לעלות מהיכן מגיעות השיחות? ראש המשפחה העלה חשד כי עוקבים אחרי בני משפחתו, וכי מאזינים לשיחותיהם. ברוך חברי תאם מפגש מחוץ לבית עם הקבלן, בפגישה זאת העברנו לו הנחיות לא ליצור עם משרד החקירות קשר מהבית. (לא היו אז פלאפונים) אלא אם ננחה אותו לנהל שיחה עם חבר לכאורה שתהיה בעצם שיחה של דיסאינפורמציה, היות והנחתי כי המקום מתוצפת.

המטלפן ידע פרטים מלאים על כל הילדים, וניתן להבין כי מתקיים מעקב אחריהם. הרחוב עצמו היה רחוב קטן ולא ניתן היה לשהות בו בלי להתגלות. כך שברוך ואני החלטנו להציב משדר בשיחים של אחת הגינות הצמודה לספסל עליו ישבו בשעות הערב אנשים שחלקם לא היו מהשכונה.

בתאום עם הלקוח נכנסנו ברוך ואני לבית בחשאי ושמנו את המקלט על התדר שבו נמצא המשדר. ועשינו בדיקה יסודית לאיתור משדרים בבית. ואכן נמצא משדר טמון באחד מהעציצים הגדולים בסלון. המוסיקה שהפעלנו בקול נעשתה על מנת למנוע אפשרות כי הפעולה שלנו תתגלה. השלב הבא היה שיחת טלפון בדויה עם חבר עשיר של הלקוח. בשיחה זאת ביקש הלקוח שהחבר יתן לו סכום כסף גדול כהלוואה למשך תקופה קצובה.

ידענו כמובן כי השיחה מצוטטת. אני הצמדתי אוזניות למקלט שבידנו, ברוך היה בקשר עם קצין משטרה בכיר במטה הארצי. ואכן הפיתיון עבד, על הספסל ישבו זוג גבר ואישה, אשר נשמעו משוחחים ומזכירים בערבית את שם הקבלן ואת שם החבר. השניים נתפסו על ידי צוות מיוחד של משטרת ירושלים, האשה אשר היתה עם אותו גבר הייתה אחותה של המנקה אשר עבדה בבית, ואשר היא הכניסה את המשדר לעציץ, אחרי מספר שעות של חקירה של הזוג נעצרו כל חברי הכנופיה, התברר כי הם מירושלים המזרחית וכי הלקוח שלנו לא היה היחיד אשר נסחט על ידם.

שיתוף הפעולה עם המשטרה תרם לסיום הסיוט של המשפחה. ולימים פתח הקצין שטיפל בתיק משרד חקירות גדול באזור המרכז, והעביר לנו כקבלני משנה משימות מורכבות בכל הארץ.