למרות שהמדיה מלאה בתיעוד של עבירות, עדיין כל מקרה יכול להיות מפוענח רק ע"י משרד חקירות באמצעות חוקר פרטי.

זכור המקרה של גבר שעלה לאוטובוס בראשל"צ, גם שדד את הקופה של הנהג "בעצבנות" פסיכוטית, יש לומר וגם ברח לנפשו ועד היום איש לא יודע מיהו והיכן הוא.

אנשים שרוצים להיבלע בהמון הסוער, עושים זאת. כאשר אתם רוצים לאתר מישהו, למשל כמו אותו נוסע עצבני שצריך לעמוד לדין, רק חוקר פרטי יכול לבצע עבודת איתור ושטח ולהגיע אליו.

המשטרה לא ערוכה לחקירות עומק בכל מקרה. יש לה סדר עדיפויות ולכן הרבה פעמים אנשים יודעים, שאם הם רוצים לאתר מישהו שגרם להם נזק, הם חייבים משרד חקירות אחרת אין להם סיכוי להגיע לאמת.

מחפשים מישהו? גשו למשרד חקירות

במדיה הדיגיטלית היום, יש הרבה יותר סיכוי לנסות לאתר מישהו כאשר משתפים סרטונים של גניבות. כמעט בכל מקום היום יש מצלמות אבטחה ואלה מתעדים את השטח. הרבה פעמים עבריינים יודעים בדיוק גם איפה לעמוד כדי שהמצלמה לא תקלוט אותם, ויש כאלה שעושים סיור מוקדם לפני שהם נכנסים לחנות הקוסמטיקה ומכייסים את המוכרת. הם עושים מה שנקרא הכנה מוקדמת.

ובכל זאת לא מצליחים לתפוס את כל הגנבים. הרבה פעמים נשאלת השאלה האם בלעה אותם האדמה שכן גם אחרי פרסום באינטרנט ושיתופים עושה רושם שרק חוקר פרטי יכול להתחקות אחריהם.

חוקר פרטי מאתר אנשים

יש כל מיני אנשים שיש להם כל מיני סיבות להיעלם. ראשית מסתבר שגם במדינה קטנה כמו שלנו אפשר להיעלם, אבל זה בדיוק תפקידו של חוקר פרטי, לקבל איזה שהוא קצה חוט על מישהו ולנסות להתחקות אחריו.

יש פה הרבה עבודת שטח, בתנאי שיודעים מהו השטח. על זה אגב בנויים כל תוכניות הטלוויזיה "אבודים" עם צופית גרנט. בדרך כלל משרד חקירת עושה עבודת שטח ומגיע לנפשות הפועלות.

אין ספק כי חוקר פרטי שיודע את המלאכה, ידע בשיטות שלו לבצע תחקיר. מותר לו לעשות את זה תחת סיפור כיסוי כי לא כל האמצעים אבל חלקם, מקדשים את המטרה.

חקירת שטח

אם מישהו רוצה למצוא תכשיטים שנגנבו לו מהבית, לפעמים הדבר הראשון שהוא צריך לעשות זה לפנות למשרד חקירות חוקר פרטי ייקח ממנו פרטים על האירוע וכן אם יש לו צילומי התכשיטים, וחוקר פרטי טוב, גם יכול לדעת איפה מוכרים תכשיטים גנובים וללכת ישר לשם לחפש את התכשיטים של הלקוח שלו.

הרבה פעמים מדובר בתכשיטים בעלי ערך סנטימנטלי שמאוד יקרים לבעליהם לא רק מבחינת ערך, אלא גם מבחינה רגשית ולכן יותר חשוב לאדם לקבל אותם מאשר לגרום לכך שהפורצים הללו יקבלו עונש.

חוקר פרטי יכול בסיפור כיסוי של סוחר בתכשיטים להגיע למקומות בהם מוכרים תכשיטים גנובים, ואם והא עולה על איזה שהוא תכשיט שידוע לו שהוא נגנב, הוא צריך להזעיק את המשטרה.

חוקר פרטי- כאשר יש חשד

הרבה פעמים במקרים מסוימים ולרוב בנושא של סכסוכי שכנים למשל, בהם המשטרה כמעט ולא מתערבת (כי יש לה דברים יותר חשובים לעשות), פונים אל משרד חקירות ונעזרים בשירותיו של חוקר פרטי. לפעמים מדובר על חבלה ברכוש של שכן, השחתה של החצר והכניסה ומלבד מצלמה לחוקר פרטי יש יכולת גם להגיע לאותו "חבלן" גם אם אין מצלמה.

אלה הן השיטות בהן נוקט חוקר פרטי ולא תמיד נדע אותם, משום שחלקם סודיים במתכוון. אם פעם נעלה על הכוונת של איזה חוקר, שלא נדע שהוא עוקב אחרינו…