רוב הגופים העסקיים שמתלבטים בין בחירת משרד עורכי דין גדול לבחירת משרד קטן, אינם מבינים לעומק את ההשלכות של כל בחירה ולכן עשויים לפעול בניגוד לאינטרסים שלהם עצמם. השותפים במשרד עו"ד גרנות ושות' מסבירים על ההבדלים שגודל המשרד מביא עימו.

משרד עורכי דין קטן

משרד עורכי דין קטן הוא משרד שיש בו 2-10 עורכי דין. בשירותיו של משרד קטן יש כמה יתרונות אך גם כמה חסרונות. מצד אחד תוכלו לקבל יחס אישי, אך מצד שני תחומי ההתמחות במשרד יהיו מוגבלים מטבע הדברים ולעיתים קרובות רוב עורכי הדין במשרד יעסקו באותו תחום, כשלכל אחד מהם התמחות נקודתית בתחום. למעשה, במקרה כזה, משרד קטן הוא כמו מחלקה אחת בתוך משרד גדול יותר.

משרד עורכי דין גדול

בישראל ישנם כמה משרדים המעסיקים עשרות עורכי דין, אך בדרך כלל משרד עורכי דין גדול הוא משרד שיש בו 10 עורכי דין ומעלה. במשרדים בגודל כזה ממונה עורך דין אחד האחראי לכל תיק, אך בדרך כלל עומד לרשותו כוח אדם לכל עזרה מקצועית שהוא צריך, כדוגמת מתמחים, עוזרים משפטיים ועורכי דין זוטרים, ואם הוא זקוק לעורך דין מומחה בתחום נושק או לחוות דעת נוספת לא תהיה לו כל בעיה למצוא אותם בתוך המשרד.  משרד עורכי דין גדול יהיה מחולק, בדרך כלל, למחלקות העוסקות בנושאים שונים, כשבראש כל מחלקה עומד עורך מומחה, והמחלקות השונות עובדות בשיתוף פעולה מלא בכל נושא שנדרש. כך שתוכלו ליהנות מיחס אישי וטיפול מסור ובמקביל לקבל את המענה המשפטי המקיף והטוב ביותר האפשרי.

אז איך בוחרים משרד עורכי דין?

בסופו של דבר השאלה היא מה אתם צריכים והיכן תקבלו את המענה הטוב ביותר לצרכים שלכם. אם אתם זקוקים לשירות משפטי חד-פעמי בתחום מסוים ייתכן ועורך דין עצמאי יעשה עבורכם עבודה מצוינת. אם אתם זקוקים לשירות משפטי מתמשך בתחום העסקי, משרד עורכי דין גדול המתמחה בתחום זה יהיה הבחירה הנכונה בזכות היכולת שלו לתת מענה מקצועי מקיף בתחום העסקי על כל היבטיו. 

בהצלחה!